top of page

Wsparcie przy obliczaniu geografii lotu

Tak szczerze. Czy kiedykolwiek jako Piloci i Operatorzy podjęliście próbę zrozumienia skrótów: V0, CD, Hbaro, Sgps, Spos, SK, t, Sgrb, Scv, Sfg, Hfg, Hcv, ALOS, DLOS, Gv? Jak tak, to prosimy przyjąć nasze wyrazy uznania. Jak nie, to się nie przejmujcie, bo od dzisiaj będzie ciut łatwiej.


Na platformie droneradar.space, wdrożyliśmy mechanizm wyliczania stref buforowych, obszaru operacyjnego, ilustracji ich na mapach oraz, możliwości pobierania zaprojektowanych procedur w formacie kml.

Co to oznacza w praktyce?


W Instrukcji operacyjnej (INOP) dla SORA, w rozdziale „3. Obszary operacyjne (Część C)” Urząd Lotnictwa Cywilnego wymaga określenia obszaru operacyjnego, buforu ryzyka naziemnego, w tym charakterystykę obszaru, nad którym wykonywany jest lot, topografii, przeszkód, gęstości zaludnienia i przesłania go w formacie .kml. Całość obliczeń należy wykonać zgodnie z wytycznymi zawartymi w pliku Excel i nanieść na mapę. Każdy kto przysiadł do tego, wie jak upiorna jest to robota. Od dzisiaj, to wszystko zrobimy za Was, a na końcu przygotujemy do pobrania plik .kml.
Analiza geoprzestrzenna, została wykonana we współpracy z WIZIPISI na podstawie wytycznych z EASA i ULC.


Analizę wraz z obliczeniami, możecie wykonać po bezpłatnej, oczywiście rejestracji w systemie: https://console.sora.droneradar.space/#/register 

Jeśli kiedyś już założyłeś/-aś konto i wyczerpał się już miesięczny okres testowy, prosimy o kontakt. Przedłużymy.


Przykłady na załączonych obrazkach.


W razie pytań piszcie lub dzwońcie: info@droneradar.space

12 views0 comments

Comments


bottom of page